+48 881 512 212, +48 (25) 675 49 35 urle@caritas.pl
Część mieszkalna

Pokoje mieszkalne znajdują się w dwóch parterowych budynkach stanowiących dwa odrębne skrzydła obiektu mogące przyjąć grupę do 52 osób. Są one zespolone łącznikiem stanowiącym przestrzeń użytkową. W każdym skrzydle znajduje się 6 pokoi 3-osobowych, 3 pokoje 2-osobowe oraz dwa segmenty dwupokojowe. Powierzchnia pokoi liczy ok. 17-20m2. W każdym pokoju znajduje się łazienka. Łącznie w całym obiekcie mogą mieszkać 52 osoby  w pokojach 2- i 3-osobowych oraz w dwupokojowym segmencie z pokojem, kuchnią i łazienką.

            W pokojach znajdują się łóżka, biurka z lampkami, krzesła, szafą na ubrania, wieszaki. Każde łóżko jest wyposażone w komplet pościeli do spania, kołdrę, poduszki, prześcieradło oraz ręczniki. Meble stanowią dobrany kolorystycznie zestaw. W łazienkach znajdują się prysznice oraz standardowe wyposażenie.

           

Część dydaktyczna

W pawilonie mieszkalnym znajdują się dwie w pełni wyposażone sale dydaktyczne oraz sala multimedialna. W każdej z sal znajdują się ławki i krzesła oraz po 4 stanowiska komputerowe. Jedna z sal jest wyposażona w rzutnik multimedialny i ekran. Druga z sal jest wyposażona w materace do treningów psychologicznych. Sala multimedialna zawiera rzutnik, duży ekran oraz nagłośnienie surround. Może ona służyć jako sala dydaktyczna do prezentacji, do projekcji filmów lub jako pomieszczenie do integracji uczniów.

W odrębnym budynku znajduje się czytelnia z księgozbiorem zawierającym zróżnicowane tematycznie książki. Pomieszczenie może stanowić miejsce do wyciszonego studium własnego naszych Gości.

 
Część sportowa

W odrębnym budynku znajduje się sala gimnastyczna z zapleczem sportowym. Wyposażenie sali pozwala na grę w piłkę nożną halową, siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego, tenisa stołowego. Wyposażenie zaplecza pozwala na organizowanie gry w hokeja na sali lub trawie, badmintona, piłkarzyki, dart, tenisa stołowego itp. Na niskim parterze znajduje się sala z drabinkami i lustrem do ćwiczeń w tym bieżnie, atlas, worek i rękawice bokserskie itp. Zaplecze to jest wyposażone w toalety i prysznice.

Na zewnątrz budynków na terenie Ośrodka znajduje się boisko do gry w siatkówkę plażową oraz w piłkę nożną na trawie a także atlas do ćwiczeń.

Blok żywieniowy

W odrębnym budynku znajduje się kuchnia ze stołówką. Wyposażenie kuchni oraz personel Ośrodka może zapewnić pełne i zdrowe wyżywienie dla grupy do 100 osób. Posiłki mogą być podawane na stołówce oraz na tarasie.

 

Czystość i higiena

Na terenie Ośrodka znajdują się dwie pralnie. Jedna z nich jest do dyspozycji mieszkańców Ośrodka. Znajdują się tam 3 pralki, suszarnia i wyposażona prasowalnia. Druga pralnia z suszarnią i prasowalnią jest obsługiwana przez personel Ośrodka, zapewniając wymianę ręczników i pościeli.

 

Oferta dydaktyczna i rekreacyjna Ośrodka

W zależności od potrzeb uzgodnionych z organizatorem grupy, w oparciu o własne zasoby kadrowe, dysponując zewnętrznymi środkami finansowymi, może zapewnić:
– zajęcia z psychoedukacji dla osób pracujących w zawodach podwyższonego ryzyka i stresu;
– treningi psychologiczne;
– treningi umiejętności interpersonalnych;
– profilaktyka uzależnień uniwersalna, selektywna i wskazująca;
– profilaktyka zdrowia psychicznego;
– zajęcia sportowe.
– czas wolny i rekreacja. Na terenie Ośrodka zorganizowane grupy mogą korzystać z ogniska, grilla, uczestniczyć w zajęciach na zadaszonym tarasie.  
– rozwój osobisty. Uczestnicy pobytu mogą mieć dostęp do czytelni z szerokim tematycznie księgozbiorem oraz do kaplicy Ośrodka.

 

Bezpieczeństwo

Ośrodek, którego teren liczy 2,2 ha, stanowi ogrodzoną, zamkniętą i monitorowaną przestrzeń. Bramy i furtki są otwierane i nadzorowane całodobowo przez dyżurnych pracowników. W razie usterek i awarii pracownicy służą całodobową doraźną pomocą naprawczą i konsultacyjną dla mieszkańców Ośrodka. Na terenie Ośrodka znajduje się także dyżurka firmy ochroniarskiej, której pracownicy, w razie potrzeby, stanowią dodatkową ochronę.

Zabudowania i instalacje Ośrodka przechodzą regularnie badania techniczne. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołominie dokonał wpisu do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz zatwierdził blok żywienia Ośrodka w rodzaju Produkcja posiłków dla podopiecznych przebywających w ośrodku. Dania oraz napoje serwowane w naczyniach wielorazowego użycia.

            Teren i zabudowania Ośrodka są zagospodarowane i utrzymane w gotowości do bezpiecznego użytkowania

 

Skip to content