Ośrodek wypoczynkowy w Urlach

Deklaracja dostępności Ośrodka Charytatywno-Opiekuńczego Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach

Ośrodek Charytatywno-Opiekuńczy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej:

Data publikacji strony internetowej: 2024-07-06.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-07-22.

Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-07-22. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

W przypadku problemów z dostępnością prosimy o kontakt z Włodzimierzem Wieczorkiem:

Kontaktować można się także dzwoniąc na


Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Skargi i Wnioski

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Ośrodek powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Ośrodek niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, Ośrodek może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy Ośrodek odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.

Dostępność architektoniczna

ul. Poniatowskiego 1, 05-281 Urle

Budynki 4 i 5 (noclegowe) z łącznikiem

  1. Do Ośrodka Caritas w Urlach można dostać się Pociągiem Kolejką Mazowiecką do stacji Urle i około 15 minut (700 metrów) na piechotę lub samochodem 50 kilometrów od Warszawy.
  2. Na teren Ośrodka wchodzi się i wjeżdża przez bramę.
  3. Obok budynku pawilonów mieszkalnych znajdują się 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Jedno z tych miejsc znajduje się blisko wejścia głównego.
  4. W godzinach pracy 7.00-19.00 pracownik ochrony może udzielić informacji głosowych, pokierować do wejścia głównego oraz pełnić rolę przewodnika do poszczególnych pomieszczeń udzielając informacji głosowych ma temat rozmieszczenia pomieszczeń.
  5. Wejście do obiektu prowadzi po 6-metrowej pochylni z kostki brukowej. Uchwyt drzwi wejściowych znajduje się po lewej stronie. Szerokość drzwi jest większa niż 90 cm. Drzwi otwierają się lekko. Przez drzwi wchodzimy do jasnego holu głównego zwanego Łącznikiem.
  6. Przy wejściu znajduje się informacja na temat rozkładu pomieszczeń w formie wizualnej
  7. Na wprost znajduje się biurko recepcyjne.
  8. Po lewej stronie ciągnie 45-metrowy korytarz z pokojami. W głębi korytarza znajduje się sala dydaktyczna.
  9. Po prawej stronie ciągnie 45-metrowy korytarz z pokojami. Przejście do korytarza prowadzi przez 25 milimetrowy próg na którym zamontowana jest rampa progowa. W głębi korytarza znajduje się sala dydaktyczna.
  10. Ułatwienia:
  • Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem,
  • Wszystkie pomieszczenia są na parterze,
  • Przy biurku recepcyjnym znajdującym się na wprost od wejścia znajduje się pętla indukcyjna,
  • Jest możliwość obsługi z udziałem Polskiego Języka Migowego on line lub na miejscu po uprzednim umówieniu się. Usługa jest nieodpłatna.
  • Jest możliwość pomocy asystenta w dotarciu do poszczególnych pomieszczeń. Udziela on informacji głosowych na temat rozmieszczenia pomieszczeń.
  • Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się po lewej stronie od wejścia, jest oznakowana.

Budynek stołówki i kaplicy

  1. Do budynku stołówki Ośrodka idzie się chodnikiem z kostki brukowej;
  2. Budynek stołówki znajduje się 50 m od wejścia głównego;
  3. Obok budynku stołówki znajduje się drugie miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami;
  4. Droga na stołówkę prowadzi przez 6-metrowy podwyższony taras;
  5. Wejście na taras prowadzi przez 3-metrową pochylnię z kostki brukowej znajdującą się po lewej stronie tarasu lub przez 3 schodki znajdujące się po prawej stronie pochylni;
  6. Przejście po tarasie z płyty betonowej i po wycieraczce prowadzi w stronę drzwi wejściowych na stołówkę;
  7. Podejście do drzwi biegnie przez 1-metrową rampę progową.
  8. Uchwyt drzwi znajduje się po lewej stronie;
  9. Przez drzwi wchodzimy do jasnego pomieszczenia stołówki. Na wprost i po prawej stronie znajdują się stoły jadalne a przy nich krzesła. Idąc w prawą stronę podchodzimy do stołu, przy którym podawane są posiłki dla osób niewidzących;
  10. Po prawej stronie w głębi stołówki znajduje się przejście do kaplicy;
  11. Po przejściu stołówki, 30 m w prawo, za drzwiami skręcamy w lewą stronę i przechodzimy po niskiej wykładzinie przez drugie drzwi prowadzące bezpośrednio do kaplicy. Po wejściu po prawej stronie znajduje się Najświętszy Sakrament i Ołtarz. Wewnątrz po prawej stronie znajdują się ławki do klęczenia;
  12. Ułatwienia:
  • do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem,
  • wszystkie pomieszczenia są na parterze,
  • personel kuchni podaje posiłki na stół,
  • jest możliwość obsługi z udziałem Polskiego Języka Migowego on line lub na miejscu po uprzednim umówieniu się. Usługa jest nieodpłatna.
  • jest możliwość pomocy asystenta w dotarciu do poszczególnych pomieszczeń. Udziela on informacji głosowych na temat rozmieszczenia pomieszczeń.

    Aplikacje mobilne

    Ośrodek Charytatywno-Opiekuńczy Caritas w Urlach nie udostępnia aplikacji mobilnych.